Liptovský TrnovecLiptovský TrnovecLiptovsky Trnovec

Liptovský Trnovec

Obec Liptovský Trnovec je obklopená Západnými Tatrami zo severnej strany a brehom vodnej nádrže Liptovská Mara z južnej strany. Nachádza sa v Žilinskom kraji v okrese Liptovský Mikuláš, v jednej z najatraktívnejších turistických oblastí Slovenska.
Obec Liptovský Trnovec leží len cca 6 km od centra Liptovského Mikuláša v tesnej blízkosti Aquaparku Tatralandia, najväčšieho vodného parku na Slovensku, a len 15 km od najlepšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku, strediska Jasná.

Liptovský TrnovecLiptovský Trnovec

Liptovský Trnovec, ako aj oblasť obce, ponúka niekoľko možností športového, kultúrneho a turistického vyžitia.

Možnosť športového vyžitia ponúka najmä vodná nádrž Liptovská Mara, ktorá bola vybudovaná v rokoch 1969 – 1975 a s výškou 45 m je druhou najväčšou sypanou hrádzou na Slovensku. Na územní dnešnej vodnej nádrže Liptovská Mara sa nachádzalo 13 obcí, ktoré boli zaplavené. Najcennejšie domy sú vystavené v Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline – okrem artikulárneho kostola z Paludze. Tento kostol bol ako jediný prenesený na okraj obce Lazisko.

Vodná nádrž Liptovská Mara ponúka možnosť jachtingu, surfovania, windsurfingu, člnkovania, vodného byciklovania, rybolovu ako aj plavbu vyhliadkovou loďou MARTIMEX OMEGA 2 (hodinová plavba Liptovský Trnovec – kostol Liptovská Mara – Salaš Dechtáre a späť) a taktiež minigolf.

V obci Liptovský Trnovec sa na brehu vodnej nádrže Liptovská Mara nachádza plážové kúpalisko, trávnatá pláž, autocamping, prístav lodnej dopravy, prístav jácht ale i požičovňa športových potrieb, člnov, vodná záchdrnná služba, výcvikové stredisko potápačov. Športové podujatia s medzinárodnou účasťou sa tu každoročnej konajú v období od jari do jesene.

Tatralandia Aquapark

Liptovský Trnovec

Liptovský Mikuláš

Slovensko

Ubytovanie

Cenník

Atrakcie

Tobogány

Bazény

Mapa

www.liptour.sk
liptour@liptour.sk
tel: 00421(0)44 / 551 41 41
fax: 00421(0)44 / 552 41 44