Liptovský Trnovec

Obec Liptovský Trnovec je obklopená Západnými Tatrami zo severnej strany a brehom vodnej nádrže Liptovská Mara z južnej strany. Nachádza sa v Žilinskom kraji v okrese Liptovský Mikuláš, v jednej z najatraktívnejších turistických oblastí Slovenska.
Obec Liptovský Trnovec leží len cca 6 km od centra Liptovského Mikuláša v tesnej blízkosti Aquaparku Tatralandia, najväčšieho vodného parku na Slovensku, a len 15 km od najlepšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku, strediska Jasná.

Liptovský Trnovec, ako aj oblasť obce, ponúka niekoľko možností športového, kultúrneho a turistického vyžitia.

Možnosť športového vyžitia ponúka najmä vodná nádrž Liptovská Mara, ktorá bola vybudovaná v rokoch 1969 – 1975 a s výškou 45 m je druhou najväčšou sypanou hrádzou na Slovensku. Na územní dnešnej vodnej nádrže Liptovská Mara sa nachádzalo 13 obcí, ktoré boli zaplavené. Najcennejšie domy sú vystavené v Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline – okrem artikulárneho kostola z Paludze. Tento kostol bol ako jediný prenesený na okraj obce Lazisko.

Vodná nádrž Liptovská Mara ponúka možnosť jachtingu, surfovania, windsurfingu, člnkovania, vodného bicyklovania, rybolovu ako aj plavbu vyhliadkovou loďou (hodinová plavba Liptovský Trnovec – kostol Liptovská Mara – Salaš Dechtáre a späť) a taktiež minigolf.

V obci Liptovský Trnovec sa na brehu vodnej nádrže Liptovská Mara nachádza plážové kúpalisko, trávnatá pláž, autocamping, prístav lodnej dopravy, prístav jácht ale i požičovňa športových potrieb, člnov, vodná záchdrnná služba, výcvikové stredisko potápačov. Športové podujatia s medzinárodnou účasťou sa tu každoročnej konajú v období od jari do jesene.

Ubytovanie Liptov